Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #21529, Hypotéka po insolvenci - pomůže svatba?

Hypotéka po insolvenci - pomůže svatba?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mám takový dotaz. Mám skončenou insolvenci, uhradil jsem 100% za 2 roky. Vím že teď nemám nárok na půjčku a už vůbec ne hypotéku po dobu 5 ti let. Ale zajímá mě, jestli by šla vzít hypotéka na přítelkyni, když je na mateřské. Máme spolu dítě. Já sám mám čistý příjem kolem 50 000 Kč plus její mateřská 9 500 Kč. Jestli by se to bralo jako finance v domácnosti. Anebo jestli by tomu pomohla svatba a kdybychom byli manželé. Je mi totiž 30 let a nechci stavět až ve 35ti. Tak se snažím vymyslet, jak by to šlo dřív. Budu rád za odpověď, děkuji.

Dobrý den,

svatba Vám v získání hypotéky nepomůže - naopak budete mít o jednu vyživovací povinnost více a vaše bonita tak pravděpodobně o něco klesne. Manželka by mohla o hypotéku žádat sama bez Vás, ale pak by se započetly jen její příjmy (9 500 Kč), což by na získání úvěru nestačilo. Bude tak třeba vyčkat na ukončení mateřské/rodičovské a opětovný nástup manželky do práce nebo na uplynutí 4-5 let od data ukončení insolvence.