Jak předčasně zaplatit insolvenci a co bude následovat?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Můj zeť je v insolvenci od r. 2020. Insolvenci platí ze mzdy- splátkový kalendář. Zbývá doplatit 105 000 Kč. Jelikož jsem dědila určitou částku, chtěla bych tuto zbývající částku doplatit. Dcera je na mateřské dovolené a jejich finanční situace není opravdu dobrá. Chci se zeptat, zda mohu insolvenci pro zetě zaplatit najednou. A pokud ano, co bude následovat. Když doplatím v 3/2022, kdy bude oddlužen? A kdy zastaví se strhávání peněz z jeho výplaty. Zajímá mě zda jsou nějaké lhůty pro vydání rozhodnutí o ukončení insolvence - předčasné zaplacení, na jehož základě přestane zaměstnavatel strhávat peníze ze mzdy zetě. Musí se platit insolvenčnímu správci za předčasné zaplacení insolvence? V jaké výši - zbývající dlužná částka insolvence je 105 000 Kč. A prosím pokud ano, kdo rozhodne o výši odměny pro insolvenčního správce? On sám nebo soud? Musím o svém záměru informovat insolvenčního správce? Děkuji

Dobrý den,

insolvenci za cizí osobu doplatit můžete. Vše je třeba dohodnout s ins. správcem. Správci bude náležet odměna za mimořádný příjem (její výše se řídí tabulkami). Ukončení insolvence pak bývá otázkou několika málo měsíců.