Jak insolvence ovlivní moje odstupné a splátky?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jsem v insolvenci, kterou mám na 3 roky. V květnu 2023 by mi měla insolvence končit. Nyní mám splaceno 63%. Od 1.11. 2022 jsem dostal dvouměsíční výpověď,  firma se stěhuje. Mám nárok na odstupné 4 platy. Teď v polovině prosince mě čeká operace, takže budu na nemocenské. Jak je to pak s insolvencí? Pokryje mi odstupné splátky? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

pokud jste dostal výpověď 1/11/2022, skončí vaše výpovědní lhůta 31/1/2023 (dva měsíce od konce měsíce, ve kterém byla výpověď podána). Následně Vám bude vyplaceno odstupné - pravděpodobně naráz v jednom měsíci. Celkový příjem za měsíc únor (plat za leden a odstupné) se tak sečte a vypočte se z něj nezabavitelné minimum. Od února se přihlásíte na úřad práce a budete pobírat podporu v nezaměstnanosti (budete-li po operaci schopen práce) - nebo si najdete nové zaměstnání. Výše splátek je variabilní, tedy s případným poklesem příjmu poklesnou i vaše srážky.