Jak nastavit rodičovský příspěvek a zároveň řešit finanční situaci: možnost insolvence?

Pokračování dotazu č. 8602: Dobry den, pracovala jsem a vydelek jsem mela vysoky. Proto uver na vybavení bytu, a auto na leasing. Jenze ted s neplanovanym těhotenstvím se situace proste zmenila. Kdybych si nastavila rodičovský příspěvek na 12 400 Kc - tzn. na 2 roky. Myslite, ze bych mohla pozadat o insolvenci? S tim, ze bych pak nasledujici 3 roky pracovala.

Dobrý den,

s příjmem 12 400 Kč byste na insolvenci s jednou vyživovanou osobou (1 dítě, bez manžela) těsně dosáhla, zůstávalo by Vám 9 640 Kč. Podmínkou vstupu do insolvence je schopnost splácet min. 2 200 Kč měsíčně po dobu 5 let. Naopak již není vyžadováno uhradit min. 30% dluhů - stačí "projevit snahu". Zvládnete-li za 3 roky splatit min. 60% dluhů, můžete požádat o kratší oddlužení na 3 roky. Jste-li vdaná, žádejte o osobní bankrot s manželem dohromady (neb za dluhy ručíte společně a nerozlučně). Píšete o úvěru na vybavení bytu - nezapomeňte, že insolvence se řeší splátkovým kalendářem i zpeněžením majetku (vlastníte-li byt, mohli by Vám ho dát do nucené dražby).