Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #10549, Jak vybrat spořící účet?

Jak vybrat spořící účet?, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
25.6.2020 Spoření

Dobrý den, rádi bychom si s přítelem zřídili spořící účet, na který bychom měsíčně zasílali 2 000 Kč. Chtěli bychom, aby z účtu byl co nejlepší výnos a také možnost peníze v případě nenadálých událostí vybrat. Aktuálně používáme spořící účet u Air Bank, kde není třeba mít běžný účet a jsme s ním spokojeni, jen nevíme, zda je pro nás nejvýhodnější. Který by jste nám poradil? Také máme investiční spoření u Conseq, kde také zasíláme 2 000 měsíčně jako šetření na důchod, ale nejsem si tímto spořením moc jistá, doporučil byste změnu?

Dobrý den,

Air Bank peníze úročí sazbou 0,6% jen v případě, kdy měsíčně zaplatíte 5x kartou. Nemáte-li zřízen u Air Bank zároveň běžný účet s platební kartou, peníze se Vám neúročí. Nejvyšší úrok bez podmínek nabízí momentálně Hello Bank (1% do 300 000 Kč).

Výkonnost penzijních fondů si můžete porovnat zde v našem srovnávači penzijního spoření. Máte-li své úspory na penzi uložené v dynamickém fondu, pak Conseq nabízí druhé nejvyšší zhodnocení na trhu (pro vyvážené a konzervativní fondy bych naopak doporučil volit jinou penzijní společnost).