Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #10861, Jak zadat platbu na Slovensko?

Jak zadat platbu na Slovensko?, Platba

3.8.2020 Platba

Dobrý den, ještě nikdy jsem přes internetbanking neposílala na Slovensko eura, jak mám postupovat? Majitel penzionu chce zálohu a poslal mi jenom číslo účtu 1202000000003405258257. Ale mně to říká, že číslo je špatné, navíc to chce Název a adresu příjemce, dále Název a adresu banky příjemce. Já nic nemám. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pro uskutečnění zahraniční platby Vám příjemce musí sdělit svůj IBAN (mezinárodní formát čísla účtu), který bude u slovenského účtu začínat "SK68". Některé banky vyžadují i BIC a informace o příjemci (jméno, adresa), atd. Pokud tyto informace vaše banka vyžaduje, poptejte je u příjemce platby.