Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #15747, Mám podávat daňové přiznání?

Vracení daní za rok 2021: Jak postupovat, pokud jsem byla na mateřské dovolené a rodičovském příspěvku?

31.10.2021 Daně

Dobrý den, chci se zeptat na vracení daní za rok 2021. Můj stav od ledna byl na mateřské dovolené do března 2021, kdy s posledním dnem v březnu mi skončila i pracovní smlouva a od té doby jsem na rodičovském příspěvku. V dubnu mi přišly poslední peníze z práce a to proplacena dovolená cca 19 000 Kč. Mám podavat daňové přiznání je to k něčemu? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

příjmy ze zaměstnání nad 15 000 Kč je třeba zahrnout do daňového přiznání. Nepodáním přiznání byste se navíc mohla připravit o daňový přeplatek ve výši několika tisíc korun z důvodu nevyčerpání slevy na poplatníka. Více info v našem článku Jak vyplnit daňové přiznání.