Mám si brát hypotéku?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobry den, myslite, ze je dobre si v teto dobe brat hypoteku s tak velkym urokem? Momentalne na to mame, ale nevime, jak se budou menit energie a uz ted je to celkem tesne. Taky bych rada sla na materskou a to tez komplikuje situaci. Co byste nam v teto situaci poradili?

Dobrý den,

hypotéku doporučuji velmi pečlivě zvážit. Pokud již nyní vycházíte s penězi velmi natěsno a chystáte se navíc na mateřskou/rodičovskou, spíše bych hypoteční úvěr nedoporučil. Budete živit o jednu osobu více a výrazně se Vám sníží příjmy. Na druhou stranu nemá smysl příliš čekat na nižší sazby - současné vyšší sazby tu s námi pravděpodobně budou ještě min. 1 rok.