Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #21691, Mám si koupit akcie své banky?

Mám si koupit akcie své banky?, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%

Dobrý den, banka u níž mám finanční rezervu na spořícím účtu ukrajovanou inflací vydává nyní akcie. Doporučujete mi využít nabídku práva na jejich přednostní úpis, když jsem ve finančnictví naprostý laik?

Dobrý den,

bohužel neznám jméno vaší banky ani nevím více informací o Vás (věk, majetkové a rodinné poměry, rizikový profil, životní cíle). Těžko Vám tak mohu rozumně poradit. Naprostému laikovi bych obecně nákup akcií nedoporučil. Taktéž bych nedoporučil nákup neveřejně obchodovaných akcií mimo burzu (pravděpodobně případ vaší banky). Inflace je již nyní pod 10%, na spořicím účtu můžete mít úrok i přes 6%. Během příštích měsíců poklesne inflace na 6%, po novém roce může být kolem 3%.