Mimořádný příjem v exekuci, Exekuce a insolvence

Dobrý den, přítel má několik exekucí, také mu přišla exekuce přikázáním jiné peněžité pohledávky a to na doplatek na daňový bonus a doplatku na dani z příjmu fyzických osob z ročního zúčtování. Jde mi o to, jestli mu účetní může strhnout a zaslat přeplatek na dani z příjmu fyzických osob. Tento přeplatek je součástí čisté mzdy a z ní už se srážky na plat počítají. Takže by měl tento přeplatek stržen dvakrát. Jak je to tedy správně, může účetní přeplatek zaslat exekutorovi a následně z čisté mzdy (kde je také tento přeplatek počítán) počítat srážky na jiné exekuce?

Dobrý den,

daňový přeplatek je mimořádným příjmem, který je třeba odevzdat exekutorovi na umoření dluhů. Stejně by se postupovalo i v insolvenci (peníze by šly insolvenčnímu správci).