Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #10363, Mohu vlastní zdroje nahradit půjčkou?

Mohu vlastní zdroje nahradit půjčkou?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, vyřizuji si teď hypotéku u KB a kupuji byt za 1 mil Kč. 750 tis. je hypotéka a 250 tis. vlastní zdroje. Částku 250 tis. budu muset poslat dřív, než oni pošlou těch 750 tis. Jenže já úplně nevyšel s penězi a mam vlastní zdroje cca 150 tis. Vadí bance nějak, že si půjčím 100 tis (vezmu si úvěr) v jiné bance a tím budu mít požadovanou částku? Jde o to, že komplet 250 tis. nebude z "vlastních zdrojů". Děkuji moc za Váš čas a případnou odpověď.

Dobrý den,

musí se skutečně jednat o Vaše vlastní zdroje (nelze si tyto peníze půjčit v jiné bance formou klasické půjčky). Banka Vám může půjčit max. 90% ze zástavní hodnoty nemovitosti. Původně jste plánoval si půjčit 75%, teď byste potřeboval 85%. Doporučuji vše s bankou probrat a dohodnout navýšení úvěru na 850 tis. Kč (stále byste byl pod limitem 90%, tedy úvěr by bylo možné poskytnout/navýšit, ovšem banka by mohla z důvodu vyššího LTV požadovat vyšší úrok.