Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #8453, Navýšení rodičovské v insolvenci

Navýšení rodičovské v insolvenci, Exekuce a insolvence

Dobrý den, přítelkyně je na mateřské, má insolvenci, máme jedno dítě, nejsme manželé a nemá přednostní splátky. V srpnu očekáváme dalšího potomka a tak bychom chtěli požádat o zvýšení příspěvku tak, abychom stihli pokud možno celou první mateřskou včetně navýšení vybrat do narození dítěte. Částka po navýšení mi vychází cca 24 000 Kč měsíčně. Platí i při insolvenci nezabavitelné minimum? Chápu to správně, že z tohoto měsíčního příjmu by nám mělo zůstat cca 18 752 Kč a jen ten zbytek jít na insolvenci? Nebo se mýlím? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

nezabavitelné minimum pro samoživitele s jedním dítětem a příjmem 24 000 Kč by bylo 13 507 Kč. Pokud byste byli manželé, pak by částka byla vyšší (14 609 Kč), nicméně svatbu v insolvenci doporučit bohužel nemohu (dnem svatby byste začal ručit i za část dluhů manželky vzniklých před manželstvím a obratem by Vás navštívil exekutor).