Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #14788, Nebankovní půjčka a neprověření bonity

Nebankovní půjčka a neprověření bonity, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
12.7.2021 Půjčka

Dobrý den, měl jsem problém s hazardem (teď už chodím na léčení a dluhy splácím). Dopadlo to tak, že jsem dlužil kam jsem se podíval a sháněl peníze kdekoliv až nakonec mi nechtěli půjčit ani v nebankovním sektoru kvůli záznamům v registru. Dokonce ani jedna společnost mi nechtěla dát půjčku na 500 Kč, prý nejsem bonitní. Ale pak mi jedna nejmenovaná společnost úplně v klidu půjčila na ofocenou občanku a 2 výpisy z účtu, kde museli vidět,  jestli to teda kontrolovali, že všechny peníze posílám na účty sázkových kanceláří a splátky dalších půjček, mikropůjček, atd. Byl jsem snad ve všech registrech co existují.Tak jsem se chtěl zeptat, jestli to není porušení zákonů o spotřebitelském úvěru.

Dobrý den,

přijde na to, kdy jste o půjčku žádal. Do 12/2016 se za spotřebitelský úvěr (podléhající regulaci) nepovažovaly malé půjčky do 5 000 Kč. Poskytovatel úvěru má povinnost se před poskytnutím půjčky přesvědčit, že dlužník bude schopen splácet (že není např. předlužen). Pokud Vám byla nebankovní půjčka 500 Kč poskytnuta po 12/2016 a poskytovatel zanedbal své povinnosti, mohl byste se domáhat zneplatnění úvěrové smlouvy soudní cestou.