Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #5405, Nebankovní půjčka a vysoké poplatky

Nebankovní půjčka a vysoké poplatky, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
8.11.2018 Půjčka

Pokračování dotazu č. 5401: Děkuji za odpověď. Celkem jsem fyzicky dostala 108 000 Kč, ale oni to berou tak, že mi půjčují 160 000 Kč., 58 000 Kč prý strhávají za vyřizování na KN a tak dále. Podle mě je to nehorázné, ale šéf nebankovky mně začal vyhrožovat ukončením smlouvy a vrácení všech financí kvůli tomuhle, že jsem se ozvala na tuto divnou praktiku. Ze 160 000 Kč si vzali 58 000 Kč na vyřízení agendy. Tak už nemohu nic dělat? Asi ví jak podvést klienty a jak na to si nahrabat a okrádat. Jenže já to zjišťuji teprve nyní kdy mě vyplatili.

Dobrý den,

samozřejmě že je to nehorázné, poplatek 58 000 Kč za nebankovní půjčku 108 000 Kč je zcela nesmyslně vysoký. Na druhou stranu jste dospělá svéprávná osoba, která je plně odpovědná za své jednání (máte např. i voličské právo, čímž ovlivňujete životy jiných). Když se Vám něco nelíbí, nikdo Vás nenutí to akceptovat. Je jen na Vás, abyste řekla hlasitě "NE".

Ze zákona máte nárok na odstoupení od smlouvy do 14 dnů. Neboť jste smlouvu podepsala v předchozích dnech, doporučuji ihned od smlouvy odstoupit (což písemně oznamte nebankovnímu poskytovateli půjček). Spolu s odstoupením od smlouvy jim vraťte celých 108 000 Kč. Vrácení peněz si opět nechte písemně potvrdit. Pokud tak neučiníte, čeká Vás pravděpodobně velmi bolestivá ztráta nemovitosti, kterou ručíte.