Jak se vyhnout exekuci při více půjčkách a nízkých příjmech

Nejlevnější půjčka od Zonky
30.1.2020 Půjčka

Dobry den, mam vice pujcek, naskocila mi exekuce z minulosti, 2 mesice jsem byla na PN, takze jsem mela min penez, tak jsem nemohla nektere pujcky platit. Jak resit problem, aby nenaskocila exekuce?

Dobrý den,

vždy byste měla mít na účtu naspořenou rezervu ve výši 3-6 násobku pravidelných měsíčních výdajů (např. 60 000 Kč). Tato rezerva Vám pomůže přečkat období pracovní neschopnosti a jinak obtížné životní situace, kdy čelíte sníženému příjmu. Další pravidlo finanční gramotnosti které byste měla dodržovat zní: "Nikdy si nepůjčuji na spotřebu, pouze na investice." Určitě má smysl si vzít např. hypotéku na byt, ale brát si malé půjčky na běžné výdaje, které nestíháte splácet - to je cesta do pekel. Opět velmi jednoduché pravidlo: "Pokud na něco nemám, nekupuji si to."

Jak řešit současnou situaci? Snižte své výdaje na minimum, žijte o chlebu a vodě, zvyšte své příjmy (směny či brigády navíc) a usilovně splácejte.