Jak se bránit vysokým exekucím a jednat s personální?

Pokračování dotazu č. 8810: Děkuji moc za informace, jste úžasní. Musím s paní personální promluvit. Pokud mi paní personální nevyjde vstříc, jak mám postupovat? Paní si po telefonátu s dotazem jak mi mohou posílat tak málo když jsem matka 3 dětí stále stojí za svým, že je vše správně. I když není, když mám 3 děti a strhávají mi tolik. Je to plus, že se exekuce zbavím aspoň dříve, ale i tak takové peníze které mi strhávaji mi chybí. Teď jsem si rodičovský příspěvek navýšila o 2 000 Kč, tak by byla přednostní exekuce splacena do 2-3 měsíců. Takže pokud nemám jinou přednostní, tak už mi na rodičák nesáhnou? Jak pracovat s paní aby pochopila, že jedná špatně a že mi nemá tolik strhávat? Děkuji moc za odpověď. Jak mi pán radil abych exekuci řešila bankrotem je nesmysl. Kvůli 60 000 Kč max nemusím přeci hned bankrotovat a hrotit to. Na ostatní 2 nedlužím více jak 45 000 Kč dohromady

Dobrý den,

jsme rádi, že se Vám naše bezplatná finanční poradna líbí. Mzdovou účetní je třeba přesvědčit věcnými argumenty (např. můj celkový příjem s rodičovskou je 14 600 Kč, mám 3 vyživované osoby, nezabavitelné minimum je 3 410 Kč, normativní náklady na bydlení pro rok 2020 byly stanoveny na 6 502 Kč - z čehož plyne, že dle výpočtu nezabavitelného minima mi musí zůstávat 12 576 Kč). Nestačí argumentovat pouze "jsem matka 3 dětí, tolik mi přece nemůžete strhávat". Osobní bankrot jsme Vám v předchozím dotazu doporučili, protože jste uvedla, že máte 3 exekuce (nezmínila jste celkovou výši dluhu 60 000 Kč, pro kterou je insolvence samozřejmě zbytečná). S příjmem 16 600 Kč a s nepřednostními pohledávkami Vám bude zůstávat 14 922 Kč.