Můžete si odečíst úroky hypotéky ze základu daně? Zajímavá situace po úmrtí maminky a vypořádání dědictví

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mám tu zajímavou situaci, na kterou jsem nikde nenarazil. Mojí manželce zemřela maminka. V rámci dědického řízení jsme vypláceli bratra (švagra) z rodinného domu, hypotéka je na mě i manželku, důvod hypotéky je tedy vypořádání dědictví. V domě s manželkou a s dětmi žijeme - děti i manželka mají trvalé bydliště, já zatím nikoliv. V katastru jsem veden jako 50% vlastník nemovitosti. Manželka je na rodičovské a tedy bez příjmu. Můžu si já odečíst úroky hypotéky ze základu daně? Moc děkuji

Dobrý den,

pro odpočet úroků z hypotéky je třeba:

  • být účastníkem úvěrové smlouvy
  • být (spolu)majitelem nemovitosti
  • nemovitost užívat k řešení vlastních bytových potřeb

Dle Vámi uvedených info byste měl splňovat všechny 3 podmínky a měl byste tak mít nárok na snížení daňového základu o zaplacené úroky za hypoteční úvěr.