Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #22546, Otec dlužník chce posílat výplatu na účet syna

Otec dlužník chce posílat výplatu na účet syna, Platba

11.12.2023 Platba

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat - mám už dospělého syna (19 let) a jeho otec ho poprosil, jestli si k němu může posílat výplatu, protože má dluhy. Není v tom problém? Děkuji

Dobrý den,

je v tom problém - synovi toto důrazně nedoporučuji, exekutor by obratem obstavil i jeho účet (exekutor může obecně postihnout i cizí účty, na kterých se nachází peníze dlužníka). Dlužník/otec si může zřídit chráněný účet.