Peníze odeslané z německého bankomatu na český účet nebyly připsány - kde mohou být?

17.9.2021 Podvod

Dobrý den mám dotaz, pověřila jsem určitou osobu která má českou banku, ale žije v Německu, aby zaslala xxx částku na potřebný CZ účet. Peníze měly být údajně vloženy někde přes bankomat v Německu a zaslány na účet protistrany, výpis ukazuje že transakce proběhla, ale protistraně nic nepřišlo. Jelikož jsem nevěděla že bude peníze posílat přes německý bankomat, ale myslela jsem že je pošle ze své české banky, neřešila jsem IBAN. Osoba tvrdí že peníze odeslala, dokážete mi odpovědět kde by teď mohly být? Má je banka kvůli nezadanému IBAN (zadal klasické číslo účtu), nebo by peníze v tomto případě zůstaly na českém účtu dané osoby? Moc děkuji za odpověď

Dobrý den,

a nejedná se o podvod? Pokud Vás kontaktoval neznámý cizinec, vytáhl z Vás pod smyšlenou historkou peníze (blízká osoba v nesnázích, seznámení, dědictví, výhra v loterii, nákup bazarového zboží - verzí je mnoho) s tím, že se Vám vrátí, pak se jedná o klasický podvod a o své peníze jste definitivně přišla. Mezinárodní platbu nelze zadat bez znalosti IBAN (je zcela nesmyslné, aby peníze skončily někde na půl cesty, měla je např. banka a nevěděla, komu je připsat). Všechny předkládané výpisy podvodníkem jsou zfalšované.