Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #21513, Platba kartou za nákup

Platba kartou za nákup, Platba

8.6.2023 Platba

Dobrý den, mám účet u ČSOB. Objednával jsem si nákup z Tesca, který jsem uhradil kartou. Několik hodin před příjezdem kurýra jsem volal do Tesca, že tam je zboží několikrát a že bych to chtěl změnit pouze na 2 ks. Tesco mi vyšlo vstříc. V dohodnutý čas přijel kurýr s nákupem a následně se neupravená částka hodila do blokace. Volal jsem do Tesca, že částka nesouhlasí s objednávkou. Paní mi sdělila, že až se za zaúčtuje, tak abych jim vyfotil odeslanou částku z IB a přeplatek že zašlou zpět. Samozřejmě jsem si na to nevzpomněl. Až včera jsem chtěl platit kartou v drogerii zboží a terminál u pokladny hlásí zamítnuto (3 min. předtím jsem platil kartou v trafice a platba v pořádku odešla). Podíval jsem se na účet a tam -20 Kč. Následně jsem se podíval do detailu. Zaúčtována je správná částka (ta upravená), ale stále mi visí v blokaci platba kartou u obchodníka Tesco s tou částkou neupravenou. Díky tomu jsem si musel vypůjčit peníze. Jak postupovat dál, aby z blokace ta částka zmizela? Chápu, pokud by byl zaúčtována, tak bych se obrátil na Tesco s požadavkem na vrácení druhé částky, ale jak s tímhle? Datum je tam uvedené 3.6. 2023. Snad sem to napsal srozumitelně. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

kontaktujte prosím Tesco a požádejte je o zrušení blokace. Chyba vznikla pravděpodobně na základě last minute změny v objednávce.