Jak se vyhnout špatné platbě kartou a jak kontaktovat zákazníka?

3.5.2018 Platba

Dobrý den, pracuji v prodejně, kde jsem provedla zákazníkovi platbu kartou se špatnou částkou. Je možné požádat banku o kontakt na jejich klienta? Popřípadě je nějaká jiná varianta se zkontaktovat se zákazníkem?  Děkuji za informaci.

Dobrý den,

pokud rozdíl v chybně napočítané částce nebyl velký a zákazník se sám nepřihlásil, asi to nemá smysl řešit. Pátrání po zákazníkovi by Vás stálo nemalé úsilí. V rámci zachování bankovního tajemství Vám oficiálně banky nemohou sdělit jméno majitele účtu (přestože se v tomto případě jedná o dobrý úmysl). Bylo by to na dobré vůli pracovníka banky. Zákazník také mohl platit předplacenou anonymní kartou, u které majitele nelze vůbec vypátrat.