Jaké jsou poplatky za přeposlání a výběr eur na eurokontě v ČR? Porovnání bankovních institucí.

11.11.2019 Platba

Pobírame s manželem důchod z Rakouska. Nyní si chceme otevřít v ČR eurokonto a chceme si nechat důchod přeposílat v eurech. Jaká bude výše poplatků za přeposlání a výběr euro - pouze obecně. Která banka je nejvhodnější co do výše poplatků? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

díky regulaci EU nesmí být od prosince 2019 poplatky za SEPA platby (v EUR v rámci EU) vyšší než poplatky za tuzemské platby. V praxi tak budou europlatby zcela zdarma. Pro výběr EUR hotově na pobočce nabízí dobré podmínky Banka Creditas (poplatek 10 Kč).