Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #5435, Posílám si rodičovskou na přítelův účet

Posílám si rodičovskou na přítelův účet, Exekuce a insolvence

Dobrý večer, mám dotaz ohledně exekuce. Přítel má účet u Equa bank. Stala se nepříjemnost, dostal manuální blokaci to znamená exekuci. Na účtu byl v mínusu 18 614 Kč. Jelikož mi na přítelův účet chodí rodičovský příspěvek, stáhlo se těch mých 8 100 Kč a zůstal účet s -10 514 Kč. Mám právo žádat výši rodičovského příspěvku po exekutorovi zpět? Nebo mi vrátí banka částku, která patří mé osobě? Jak prosím mám žádat peníze zpět pokud mám nárok? Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

na vrácení peněz máte nárok. Je třeba podat k soudu vylučovací žalobu na oněch 8 100 Kč. Teprve po rozhodnutí soudu Vám exekutor peníze vrátí. Banka s blokací účtu ani se strháváním peněz nemá přímo nic společného. Pouze vykonává příkazy exekutora, sama o ničem nerozhoduje. Doporučuji si neprodleně zřídit vlastní účet (u Equa bank zcela zdarma a bez podmínek) a již nikdy více nesměřovat své peníze na cizí účty.