Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #9438, Povinné ručení a ztráta bonusu

Povinné ručení a ztráta bonusu, Pojištění

Životní pojištění od expertů
27.3.2020 Pojištění

Dobrý den, dne 13.2. 2018 manžel prodal auto známé a druhý den ráno 14.2. 2018 jí auto odřel autobus. Ona ve stresu u nehody předložila manželovu zelenou kartu. Když to zjistila psala na Policii, že omylem předložila zelenou kartu majitele (mám kopie). My se tím nezaobírali. Ona dostala od České pojišťovny (pojišťovna autobusu) 9 828 Kč. A nyní problém. 18.11.2019 přišel dopis od naší pojišťovny Direct, že ukončili naši pojistnou událost a že jsme hradili pojistné ve výši 4 070 Kč. Kontaktovali jsme okamžitě tu známou a že jsme se dělili na 50%. Tedy její pojišťovna ČSOB uhradila 8 140 Kč a tu polovinu si vyžádala u naší pojišťovny Direct. Takže jsme ji zaplatili půlku pojistky. A včera tedy 26.3. 2020 jsme se dozvěděli, že manželovi sebrali bonusy za 36 měsíců a je vedený jako že on boural. Nikoho nezajímá že boural nový majitel podle kupní smlouvy. Mají na to právo? Je možnost to někde nechat prošetřit? Jsme z této situace už zoufalí když jsme nic nezavinili. Moc prosím o pomoc.

Dobrý den,

problém je v zelené kartě, kterou jste pravděpodobně zapomněli v prodaném vozidle a kterou nový majitel použil u nehody. Je třeba vše s pojišťovnami vykomunikovat, doložit kupní smlouvu, správnou zelenou kartu nového majitele a čestné prohlášení nového majitele o omylem předložené špatné zelené kartě předchozího majitele vozidla u nehody.