Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #20022, Předčasné splacení hypotéky

Jak splatit hypotéku po refixaci bez pokuty?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, k 30.9. 2022 jsem měl refixaci mé hypotéky. Banka mi údajně poslala nové sazby, ale obyčejnou poštou. Neobdržel jsem nic a tak jsem prošvihl termín. Vzhledem k přístupu banky a její následné nevhodné komunikace bych rád hypotéku splatil. Údajně to jde do 3 měsíců po refixaci bez pokuty. Je to pravda? Můžete mi v tom pomoci? Děkuji

Dobrý den,

nic takového mi není známo. Obecně je možné od úvěrové smlouvy odstoupit ve lhůtě 14 dní od podpisu. Bez sankcí můžete ročně splatit až 25%. Chcete-li hypotéku doplatit nyní, požádejte banku o vyčíslení zůstatku a případných poplatků za předčasné splacení úvěru (některé banky účtují jen stokoruny za administrativní úkon). Z důvodu aktuálně vysoké ceny peněz jsou sazby 5,5-6,5% zcela běžné. Nejde o nic nepřiměřeného, byť to tak na klienty s původními sazbami kolem 2% může působit.