Jak se bránit, když žádost o hypotéku propadla kvůli prodlevě s katastrem?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, přítelkyně měla předjednanou hypotéku. Měla doložené všechny dokumenty o příjmu a paní z banky napsala email, že po finanční stránce je vše z naší strany v pořádku. Problém je v tom, že se čekalo na potvrzení z katastru, že dům který jsme chtěli koupit, dostane pán od rodičů. Tudíž se čekalo na to, až bude zapsán v katastru. Toto papírování trvalo téměř 3 měsíce i s jinými papíry kvůli pozemku. V poslední den nám paní z banky sdělila, že žádost propadla a my nevíme z jakého důvodu, když vlastně bylo vše v běhu a nic se záměrně neprodlužovalo. Tudíž teď nevíme co máme dělat, protože je žadatel o hypotéku v pracovní neschopnosti díky operaci a tím pádem i příjem je teď nižší a tím pádem na hypotéku nedosáhneme. Jde se v tomhle případě nějak bránit? Nebo co byste doporučil?

Dobrý den,

před-schválená hypotéka nemá neomezenou platnost - obvykle je nutné úvěrovou smlouvu podepsat do 30 dnů, jinak nabídka zaniká (déle nelze garantovat slíbené podmínky, např. úrokovou sazbu, atd.). Ze strany banky tak nedošlo k žádnému pochybení - naopak, banka trpělivě čekala celé 3 měsíce. Při ověřování bonity se bere v úvahu průměrný příjem za posledních 12 měsíců, tedy jeden měsíc v pracovní neschopnosti bude mít spíše menší dopad (nebylo-li schvalování hypotéky již předtím na hraně). Kontaktujte prosím naše hypoteční poradce - vše s vámi proberou a doporučí nejlepší možné řešení.