Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #13827, Příjem z prodeje kryptoměny

Příjem z prodeje kryptoměny, Platba

11.4.2021 Platba

Dobrý den, mám tu jednu neobvyklou, ale aktuální otázku. Rád bych se Vás proto zeptal, pokud budu mít na svém běžném účtu jednorazový příjem v rámci 20 milionů z centralizované burzy z Amsterdamu, kde se obchodují kryptoměny (před 7 lety jsem velmi dobře zainvestoval), bude stačit doložit bance převod těchto prostředků z jejich učtu na můj? A tím doložit legálnost těchto peněz? Nebo bude nutné dokázat tyto příjmy jiným způsobem? Popř. jaké jsou mé možnosti? Děkuji mockrát za odpověď.

Dobrý den,

pokud Vám ze zahraničí přijde na běžný účet nezvykle vysoká částka mimo vaše běžné obraty, bude po Vás banka chtít vysvětlení na základě platné AML legislativy (proti praní špinavých peněz a financování terorismu). Bance vhodným způsobem vysvětlíte a doložíte, jak jste před 7 lety dobře zainvestoval do kryptoměn. Připravte si tedy výpisy z transakcí na účtech a smlouvy, nebo výpis z obchodního účtu.

Nezapomeňte, že zisk z dobrého obchodu musíte podle okolností a termínů jeho realizace zdanit. Chcete-li znát více detailů na téma kryptoměn a daní, můžete si je prostudovat v našem článku s kompletním návodem na zdanění kryptoměn.