Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #20303, Příjem ze zaměstnání a z živnosti

Příjem ze zaměstnání a z živnosti, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, vlastním stavební pozemek a mojí vizí je postavit na pozemku malý rodinný dům s wellness zařízením, který bude určen ke krátkodobým pronájmům. Dle stavebního zákona bude nutné stavbu realizovat a zkolaudovat jako stavbu ubytovacího zařízení, podle územního plánu toto není problém, nicméně předpokládám, že klasickou hypotéku v tomto případě nebudu moct využít. Pokud bych si brala nějaký typ podnikatelského úvěru nebo podnikatelské hypotéky, co vše se započítává do příjmů? Moje situace je taková, že pracuji v oblasti IT, mám nadstandardní příjmy aktuálně ze zaměstnání, v budoucnu není vyloučené, že přejdu v IT na práci na IČO. Aktuálně mám na IČO příjmy z jiného krátkodobého pronájmu (papírově zanedbatelné) a dále příjmy z klasického pronájmu. Posuzuje se živnostník jakožto žadatel o půjčku jen podle příjmu z jeho živnosti nebo se započítává veškerý příjem? V IT plánuji zůstat a krátkodobý pronájem domku mít jen jako příjem bokem - jaké je v této situaci nejlepší řešení?

Dobrý den,

každému žadateli o hypotéku či jiný úvěr se započítávají všechny doložitelné příjmy (ze zaměstnání, z podnikání, z pronájmu atd.). Kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejlepší možné řešení.