Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #6124, Proč mi banka nechce půjčit?

Banka zamítla mé žádosti o úvěr kvůli negativnímu záznamu z NRKI a BRKI, ale na výpisu ze Solusu žádné problémy nevidím. Je možné, že banka negativně hodnotí mé mikro půjčky?

Nejlevnější půjčka od Zonky
3.3.2019 Půjčka

Dobrý den, mám dvě mikro půjčky, řádně je splácím a tento měsíc je splatím celé. Žádal jsem o úvěr v mé bance a ta mi žádost zamítla, prý kvůli negativnímu záznamu z BRKI a NRKI. Tak jsem si vyjel můj výpis ze Solusu a tam nic nemám, vše řádně splácím. Psal jsem tedy těmto 2 společnostem a ty mi napsaly, že je vše v pořádku, že u nich mám jen standardní záznam o čerpání půjčky. Tak se vás chci zeptat - je možné, že negativní informace z NRKI je pro banku už jen to, že tyhle půjčky mám? Jinak nevím jak to chápat a banka mi nesdělí nic, Já totiž vše řádně splácím a nikdy jsem nebyl v prodlení. Děkuji vám za odpověď.

Dobrý den,

banka Vám nechce půjčit pravděpodobně kvůli nebankovním půjčkám, které nemáte doplacené. Nejdříve je třeba doplatit současné mikro-půjčky a vyčkat několik týdnů (než bude doplacení úvěru potvrzeno v BRKI/NRKI). Teprve potom žádejte o další půjčku v bance.