Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #11872, Proč mi banka půjčila?

Proč mi banka půjčila?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
23.11.2020 Půjčka

Dobrý den, banka nám dala úvěry, mně i manželovi zvlášť. Z toho jsme usuzovali, že nikde nic nedlužíme. Nyní přišla exekuce na manžela, ale jsem tam zapsaná i já. Zablokovali nám účty. Jsme oba v částečném invalidním důchodu. Původní částka byla na 41 000 Kč. Teď to dělá skoro 137 000 Kč. Jak může dát banka úvěr, když je někdo někde dlužník? Je jasné, že by musel být v registru. Teď nevíme co dělat. Uvažovali jsme o insolvenci. Můžete prosím poradit?

Dobrý den,

existence dluhu nebrání získání další půjčky a ne všechny dluhy jsou zapisovány do registrů (BRKI, NRKI, SOLUS). Můžete mít zcela libovolné množství dluhů a půjček. Měl byste ale být schopen všechny své závazky splácet řádně a včas. Banka při žádosti o půjčku zkoumá Vaši bonitu v daném okamžiku. Pokud byste např. měl půjčku u jiné banky na 41 000 Kč, velmi pravděpodobně by to získání další půjčky nebránilo (41 000 Kč je zanedbatelný závazek). Nezvládáte-li splácet své závazky, požádejte o osobní bankrot.