Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #12636, Proč mi nikdo nechce refinancovat nebankovní půjčky?

Proč mi nikdo nechce refinancovat nebankovní půjčky?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
25.1.2021 Půjčka

Dobrý den, je možné refinancovat mikro nebankovní půjčky do nějakého normálního spotřebitelského úvěru u některé banky? Banky mi to zamítají, i když na to pracovní smlouvu i příjmy mám. Chci pouze ušetřit měsíční náklady, abych neskončil bankrotem. Bohužel mikropůjčky jsou velice rizikové, ale jde o to, že jsem měl za to, že půjčky buď splatím (což nevyšlo) nebo jednoduše refinancuji. Teď to vypadá, že není moc na výběr, což je podle mě přeci nesmysl. Banky teď mají strach mi půjčit, a přitom splátky bank a mikropůjček nelze srovnávat. Tudíž nechápu, co je špatně. Vždyť o nic nejde, a splátky bank bych zvládl levou zadní, protože se jedna pouze úvěr na 90 tisíc. Logicky je to absolutní nesmysl. Napadá Vás nějaká banka co by schválila toto refinancování? Děkuji za brzkou odpověď.

Dobrý den,

mikro nebankovní půjčky jsou poslední šancí pro problematické klienty (v/po exekuci, předlužené, bez doložitelných příjmů, atd.), kterým jinde nepůjčí. Banky to vědí, a proto nerady takovéto půjčky refinancují (zejména má-li jich dlužník více a nestíhá splácet).