Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #3982, Půjčka na auto a exekuce

Půjčka na auto a exekuce, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
31.10.2017 Půjčka

Pokračování dotazu č. 3981: Dobrá a jak tedy mám dojíždět do práce? Práci mám na dobu neurčitou, staré auto dosloužilo a potřebuji dojíždět do práce, jedu na tří-směnný provoz. Tak kde tedy mám vzít peníze, min. 35 000 Kč na auto, co už vydrží? Od nějaké nebankovní společnosti, to si rovnou můžu dát oprátku na krk. Mám před-schválené úvěry u své banky (výpočet z toho, co mi chodí na účet).

Dobrý den,

děkuji za doplnění. Spotřebitelský úvěr na auto, kterým dojíždíte do práce, určitě dává velmi dobrý smysl. Je to svým způsobem investice, která Vám umožní vydělat další peníze. Problém je v tom, že exekuce, pozdní splácení a ostatní finanční prohřešky jsou zaznamenávány v registrech dlužníků. A solidní věřitel (banky či lepší nebankovní poskytovatelé úvěrů jako Home Credit či Cofidis) Vám se záznamem v registrech nepůjčí po dobu 4-5 let od data posledního prohřešku. Ruku na srdce, Vy sama byste půjčila své peníze někomu, kdo byl nedávno v exekuci?

Máte pravdu v tom, že sáhnout po půjčce od nesolidního nebankovního poskytovatel úvěrů (malé neznámé firmy inzerující "půjčíme všem, i bez příjmu a se záznamy v registrech") je cestou do pekel. Pokud Vám vaše současná banka skutečně poskytne přislíbené před-schválené úvěry, pak je to jednoznačně výhra. Ale s největší pravděpodobností dojde při žádosti k zamítnutí, neboť tyto před-schválené rámce jsou počítány automaticky z obratu na účtu. A až při následné žádosti o půjčku banka nahlíží do registrů.