Půjčka na investice, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
25.2.2023 Akcie a investice

Dobrý den, jsem finančně dobře zajištěný člověk se slušným příjmem. V investicích se pohybuji cca od roku 2016 a spravuji si své portfolio sám (cca 14 vybraných titulu + nějaké to ETF v podobě S&P 500). Mé RIO se v pohybuje stále kolem 16% per years. Už si poslední rok pohrávám s myšlenkou, že bych si od banky vypůjčil půl milionu na posílení svého portfolia, ale stále váhám. Jsem si vědom že investovat by měl člověk pouze peníze, které si muže dovolil ztratit, ovšem na druhou stranu jsem dostatečně zajištěn a stále mlád (26 let), na to abych si toto riziko mohl s klidným spánkem podstoupit. Cílem bude samozřejmě porazit běžnou inflaci (cca 3%) a úrok na což by podle všech matematických modelu z let minulých stačilo pouze S&P 500. Jsem si vědom všech rizik a tak bych se Vás rád zeptal. Jsou nějaká rizika které podle vás nevidím? Popřípadě jakou půjčku a nebo druh financování byste mi doporučil? Děkuji.

Dobrý den,

záleží na vaší celkové majetkové a rodinné situaci, vztahu k riziku a životních plánech. Minulé výsledky nejsou zárukou výsledků budoucích. Půjčovat si na investice do akcií je poměrně rizikové. Pokud Vás riziko láká, jste velmi dobře zajištěn, nemáte např. jiné závazky ani vyživovací povinnosti, může to pro Vás být zajímavých dobrodružstvím (přinejhorším proděláte 0,5 mil. Kč, stávající se horší věci). Já osobně bych si na koupi akcií peníze nepůjčoval (i když uznávám, že cena peněz je z pohledu dnešní inflace stále velmi nízká).