Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #5224, Reklamace výběru z bankomatu

Bankomat v Praze odmítl vydat peníze, co dál?

30.9.2018 Banka

Nevím jak postupovat v této pro mne velmi neobvyklé situaci, a proto se na Vás tímto prostřednictvím o radu a pomoc. Dne 20.9. 2018 cca v 17:45 při mé návštěvě Prahy jsem si v terminálu ATM ve Vlašské ulici pokusila vyzvednou částku 5 000 korun. Automat přijal moje údaje tedy i PIN, ale výdej se neotevřel a žádné peníze mi nebyly vydány. Z tohoto místa jsem okamžitě volala na na číslo telefonu na bankomatu uvedené a v angličtině (nevím proč) komunikovala s obsluhou. Ona osoba mi sdělila, že nejsou v bankomatu peníze a nevydaná částka mi tedy nebude účtována. Protože tedy bankomat v ulici Vlašská neměl tuto částku k dispozici použila jsem další bankomat v ulici Mostecká a ten mi vydal 1 000 korun současně s výpisem, kde byla odečtena i částka předchozího výběru v ulici Vlašské. Byla jsem nucena dle instrukce informací Poštovní spořitelny navštívit ještě ten večer pobočku ve Spálené ulici, kde mi bylo řečeno, že částka bude automaticky vrácena zpět na můj účet u této spořitelny do sedmi dnů. Toto se ale do dnešního dne t.j. 30.9.2018 doposud nestalo. Nevím tedy, jak dále postupovat, abych dosáhla nápravy a částka mi byla vrácena na můj účet vedený u Poštovní spořitelny Praha. Jsem 70ti letá důchodkyně, která navíc v ČR nežije a uvedená situace je pro mne velmi stresující a nepříjemná.Za Vaši radu a pomoc předem děkuji, s úctou Karolina

Dobrý den,

reklamace výběru hotovosti z bankomatu může trvat až 30 dní. Slíbený týden se mi zdá velmi optimistický. Nezbývá Vám než dále apelovat na svoji banku (Poštovní spořitelna), aby Vám peníze na účet připsala zpět.