Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #17030, Sberbank a sankce pro ruské banky

Sberbank a sankce pro ruské banky, Banka

25.2.2022 Banka

Dobrý den, mám dotaz také ohledně Sberbank. Nemám tam úspory, ale spotřebitelský úvěr. Jaký bude proces, kdyby na banku byly uvaleny sankce? Zajímá mne jak to bude se splátkami. Zda je podstoupí jiné bance nebo zda se musím bát splátky posílat na účet Sberbank, aby byly zaúčtovány apod. Děkuji

Dobrý den,

záleželo by na postupu Sberbank (jak by sankce na Sberbank dopadly, jestli by Sberbank uzavřela svou pobočku v ČR a např. odprodala pohledávky jiné bance, atd.). Sberbank dnes nefungovalo internetové bankovnictví a banka byla po poledni nucena dokonce uzavřít své pobočky. Lidé se i bez sankcí rozhodli spolupráci s touto ruskou bankou ukončit a peníze převést jinam v reakci na napadení Ukrajiny Ruskem.

Tématem krachu Sberbank CZ jsme se hloubkově zabývali v několikrát aktualizovaném článku o ruských sankcích a bance Sberbank.

Tématem klientů služeb Sberbank CZ a stavu českých bank se zabýváme ve článku Výplata klientů Sberbank CZ a aktuálně nejlepší české banky.