Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #14813, Spořicí účet založený na dálku

Spořicí účet založený na dálku, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
14.7.2021 Spoření

Dobrý den, jak nejlépe naložit s naspořenou částkou přes 1 mil. u vážně nemocné "mladé" osoby, která žije v sociálním zařízení? Částku zatím nechce dávat svým blízkým a příbuzným. Chce ji nechat "ležet" na jednom spořícím účtu. Vzhledem ke zdraví není možné osobní vyřizování na pobočce. Vše musí jít na dálku (telefonický hovor) a pouze přes návštěvu kurýra v zařízení (podpis smlouvy). Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

spořicí účet si můžete založit i na dálku (o založení účtu požádáte online a kurýr Vám přiveze smlouvu k podpisu). Nejvyšší úrok nabízí J&T Banka při výpovědní lhůtě 3 měsíce (0,5%) s minimálním vkladem 1 mil. Kč. Lepší zhodnocení by nabídly investice (akcie, státní protiinflační dluhopis, nemovitostí fondy), ale toto nepůjde vyřídit na dálku a vážně nemocná osoba by s tímto velmi pravděpodobně ani nechtěla mít starosti.