Stará akcie, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%

Dobrý den pane Jermář, po dlouhém hledání na internetu jsem narazil na Vás a začínám u Vás jako u odborníka s dotazem, či prosbou o kontakt na někoho jiného. Můj tchán vlastní akcii v listinné podobě (dědictví) od svého prastrýce na jméno. Jedná se o akcii na sto zlatých cukrovaru v Meziříčí, který stále existuje a funguje. Akcie je vydaná 31.12.1879. Samozřejmě dneska už je jiný majitel (Společnost Tereos TTD, a.s.). Má tato akcie krom historické – unikátní listinné podoby, ještě vůbec nějakou reálnou ekonomickou hodnotu. Je vůbec platná? Vím, že se jedná o zřejmě ojedinělý a unikátní dotaz, ale zajímalo by mě jestli ji můžeme nabídnout někomu k prodeji? Děkuji moc za odpověď, či aspoň radu na koho se obrátit. S přáním hezkého dne

Dobrý den,

takto stará akcie má dnes již pouze historickou/sběratelskou hodnotu.