Kombinace úvěru od Státního fondu rozvoje bydlení s hypotékou: Jak získat financování při zástavě 1. v pořadí?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možnost kombinace úvěru od Státního fondu rozvoje bydlení s hypotékou. SFRB vyžaduje zástavu 1. v pořadí. Kupní cena (asi i tržní hodnota) domu je 2,9 mil. Kč. Rádi bychom si vzali úvěr z Programu pro mladé SFRB na pořízení domu. Na základě zjištěné ceny dle oceňovací vyhlášky (2 mil.) dostaneme úvěr max. 1,6 mil. Kč. Rádi bychom si půjčili formou hypotéky ještě 700 000 Kč na dofinancování a rekonstrukci. Z vlastních peněz na koupi půjde 900 000 Kč a 500 000 Kč necháváme stranou na rekonstrukci, čistý příjem za poslední 3 měsíce máme dohromady s manželem měsíčně 58 000 Kč, je nám 25 a 36 let. Hypoteční banka a Česká spořitelna nám za těchto podmínek (že bude v zástavě 2.v pořadí) hypotéku odmítá poskytnout. Moc to ale nechápu. Pokud dobře počítám, tržní cena nemovitosti, naše úspory a příjmy jsou tak vysoké, že v případě nesnází by byly pohledávky u SFRB i u banky přece bez problémů zajištěny. Existuje možnost, že nám jiná banka hypotéku poskytne? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

všechny banky vyžadují první pořadí u zápisu zástavního práva na katastru. Problémem Státní půjčky na bydlení je, že si při dnešních cenách a limitech SFRB za státní peníze reálně nic nekoupíte. Doporučuji koupi nemovitosti financovat plně hypotékou.