Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #6643, Stavební spoření a úvěr ze stavebního spoření

Stavební spoření a úvěr ze stavebního spoření, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
27.5.2019 Spoření

Hezký den, rád bych vybral fin. prostředky ze stavebního spoření, které jsem uzavřel v únoru 2015 u RSTS s cílovou částkou 300 tis. K dnešnímu dni tam mám cca 155tis vč. úroků a státní podpory. Nyní bych ale potřeboval částku vybrat a použít jí na dorovnání kupní ceny k hypotéce. Je možné se k prostředkům dostat před uplynutím vázací doby? Určitě si chci brát i úvěr ze SS na cca 100 tis, tzn. že když si jej vezmu na bydlení, že mi SS celých 155tis uvolní na nákup nemovitosti již nyní? Moc děkuji za odpověď

Dobrý den,

peníze ze stavebního spoření lze vybrat i před uplynutím 6 leté lhůty, ale přijdete tím o již připsanou státní podporu. Úvěr ze stavebního spoření je možné čerpat až po splnění podmínek (obvykle nutné naspořit min. 30% cílové částky). Pokud byste nyní vybral část peněz ze stavebka, nemusel byste splnit podmínky pro čerpání řádného úvěru. Bylo by třeba žádat o překlenovací úvěr, který je výrazně dražší.