Jak zřídit účet pro vnuka s možností kontroly výdajů - rada pro babičku

20.7.2019 Běžný účet

Dobrý den, ráda bych zřídila vnukovi účet, je mu 15 let, protože bude dojíždět na studia a bude potřebovat hotovost a je to jednoduché poslat na účet. Ráda bych měla kontrolu nad účtem při utrácení. Mám ERA Poštovní spořitelnu a ta má jen samotný studentský účet, kde člověk nemá přehled, kolik peněz utratí, protože dostane junior možnost platit kartou a peníze mizí. Ráda bych přešla k jiné bance, která umožňuje účet vnuka mít pod kontrolou. Děkuji za radu

Dobrý den,

účet s takovouto rodičovskou kontrolou nabízejí banky jako "dětský" do 15 let. Od 15 let výše je již jen vyžadován souhlas zákonného zástupce se zřízením účtu a student může s účtem nakládat téměř bez omezení (a Vaší kontroly).