Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #22505, Syn půjčil otci v exekuci běžný účet

Syn půjčil otci v exekuci běžný účet, Běžný účet

3.12.2023 Běžný účet

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda našemu dospělému potomkovi hrozí nějaký postih za to, že na jeho bankovní účet chodí peníze ze zakázek jeho otce OSVČ, mého bývalého manžela. Z tohoto účtu jsou také hrazeny poplatky typu elektřina, mobil, faktury za materiál, synovi kolejné na VŠ apod. Podotýkám, že můj bývalý manžel má dlouhodobě exekuce a tedy nemá svůj běžný účet. Já osobně ještě v dobách manželství měla kvůli podnikání manžela bankovní účet zablokovaný, stejně jako mzdu.

Dobrý den,

exekutor může zablokovat jakýkoliv účet, na kterém se nachází peníze dlužníka. Pokud syn propůjčuje otci v exekuci svůj účet, hrozí synovi blokace účtu (včetně jeho peněz na daném účtu, jejichž vymáhání by se pak muselo řešit vylučovací žalobou). Tuto praxi důrazně nedoporučuji. Dlužník v exekuci se zablokovaným účtem může požádat o chráněný účet