Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #20186, Účet na který nemůže soud ani exekutor

Účet na který nemůže soud ani exekutor, Běžný účet

26.12.2022 Běžný účet

Dobry den, lze zridit nejakou formu uctu, u ktere neni mozne, aby to prohlizel soud? Treba zridit ucet na nezletile dite s dispozicnim pravem rodice pro vklady a vybery? Dekuji.

Dobrý den,

před spravedlností, soudem ani exekutorem se neschováte ani na dětském účtu. Nic takového možné není. Exekutor/soud si může vyžádat přístup i k cizím účtům, na kterých se nachází peníze dlužníka či pachatele.