Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #19714, Ukončení insolvence po 3 letech

Ukončení insolvence po 3 letech, Exekuce a insolvence

Dobrý den, od září 2019 jsem v insolvenci a mám splaceno 82% dluhu. Chtěla jsem zažádat o prominutí zbývajícího dluhu po 3 letech, ale můj insolvenční správce tvrdí, že nemohu a musím splatit 100%. Je nějaké možné východisko z této situace? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

kdy přesně jste podávala žádost o insolvenci? U řízení zahájených před 6/2019 možnost ukončení osobního bankrotu po 3 letech není. U později zahájených řízení se insolvence ukončuje již po 3 letech při splacení min. 60% přihlášených pohledávek.