Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #7720, Vkladní knížka na heslo

Jaký postup při výběru peněz z vkladní knížky v případě nemoci a co je potřeba k tomu předložit?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
13.10.2019 Spoření

Dobrý den, můj otčím (90 let) má vkladní knížku na jméno a heslo (to mi prozradil). V současné době leží ve vážném stavu v nemocnici a vypadá to, že se to nezlepší. Stačí mi k výběru jen vkladní knížka, heslo, příp. jeho občanský průkaz a nebo i plná a oveřená moc? Případně stačí mi "generální plná moc" - ověřená a nebo má ČS nějakou svou? Ještě mám dispoziční právo k jeho účtu. Děkuji

Dobrý den,

přinést na pobočku cizí vkladní knížku a cizí OP nestačí (to by pak peníze vybral i zloděj, který Vám odcizil doklady). Hesla se dnes již nepoužívají a váží se převážně k anonymním vkladním knížkám (tzv. na doručitele), které ale byly zrušeny již v roce 2002 (lhůta pro vyzvednutí peněz skončila 31/12/2016 - zbylé nevybrané peníze byly poslány na charitu). ČS má svůj vlastní vzor plné moci, který po Vás bude vyžadovat (úředně ověřený).