Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #9717, Voják z Afghánistánu a peníze ze zahraničí

Voják z Afghánistánu a peníze ze zahraničí, Podvod

14.4.2020 Podvod

Pokračování dotazu č. 9714: Dobrý den pane Jermář, dnes jste mi odpověděl ve věci poplatku za zahraniční platbu na můj dotaz, týkající se Bank of England (UK), ze které mi mají být doručeny peníze v USD do ČR na účet vedený v USD. Ano nejedná se o běžnou bankovní službu. Jedná se o vyplacený důchod pracovníka sloužícího v Afghánistánu pod United Nations prostřednictvím Bank of England do ČR v USD. Kdo a kdy platí poplatky za převod v tomto případě, jestliže jsou tyto prostředky zúčtovány v UK a Llyods Bank dá příkaz k vyplacení Bank of England do ČR?

Dobrý den,

podobných příběhů je celá naše poradna, sekce podvod. Např. zde smyšlený americký voják ze Sýrie sliboval společný život jedné české paní a také si chtěl na její účet převést své peníze. Jen napřed žádal po paní zaplatit poplatky. Malé děti nabádáme k tomu, aby nikam nechodily s cizími lidmi. Stejně tak je neustále potřebné vysvětlovat starším ženám (bez urážky), že na ně na blízkém východě nečeká voják ani Arab (pro pány seniory je scénář obdobný, jen jim píšou smyšlené mladé Nataši z Ruska). Cílem těchto podvodníků je z Vás pouze vytáhnout peníze pod různými záminkami. Podvodníci sídlí v zemích se špatnou vymahatelností práva, jsou nevypátratelní a nepostižitelní.