Jak vybrat běžný účet s výhodami a bez zbytečných poplatků?

20.4.2018 Běžný účet

Dobrý den, zvažuji změnu běžného účtu. V současné době máme společný účet u ČS. Jenže je tam pořád nějaké ale. Nebráním se ani poplatku za vedení účtu, ale následně bych chtěl "vstřícné služby" za aktivní využívání. Určitě dvě platební karty, internetové bankovnictví, výběr hotovosti nejlépe ze všech bankomatů zdarma popř. rozumný poplatek (ne cenu za zahraniční výběr nad 100 Kč, popř. ještě procenta z vybírané částky).  Děkuji předem za radu .

Dobrý den,

doporučuji běžný účet od Equa bank, který splňuje všechny Vaše požadavky (mimo dvou platebních karet - Equa zatím bohužel nevydává druhou kartu ani za poplatek) a je navíc zcela zdarma bez jakýchkoliv podmínek. Bez poplatku a podmínek je vedení účtu, karta, internetbanking, neomezené výběry z bankomatů všech bank v tuzemsku a veškerý tuzemský platební styk. Platíte jen za výběry z bankomatu v zahraničí (9 Kč) a zahraniční platby. Účet je možno otevřít online, veškerá správa účtu je taktéž online přes internetbanking. Na pobočku tak chodit nemusíte.

Společný účet nedoporučuji - má mnohá právní úskalí v případě nečekaných životních událostí (úmrtí, exekuce). Mnohem lepší je mít každý svůj účet (zejména, když to nic nestojí).