Jaká je spolehlivost a stabilita Equa Bank? Zvažuji založení účtu, ale mám obavy

8.5.2018 Běžný účet

Dobrý den, mám zájem o založení účtu, kam si budu posílat peníze a kde budu spořit. Ale nevím jakou banku si vybrat. Mám schůzku v Equa Bank. Po přečtení diskuzí a recenzí mám v tom větší hokej než jsem měl. Prosím tedy o radu, zdali je tato banka opravdu pořádku. Neboť mě napadá jako každého, že se tato banka může jednou sbalit a ukončit svou činnost  a naše peníze hold už neuvidíme. Děkuji David

Dobrý den,

Vaše obavy jsou naštěstí zbytečné. V dnešní době maximální ochrany spotřebitele se nic takového stát nemůže. Ze zákona jsou všechny vklady do ekvivalentu 100 000 EUR (cca 2,5 mil. Kč) pojištění na 100% hodnoty u Garančního systému finančního trhu. V případě krachu banku Vám tato instituce vyplatí Vaše peníze do 7-14 dnů od vyhlášení bankrotu. Nemáte-li na účtu více než 2,5 mil. Kč, nemusíte se možným krachem banky vůbec trápit.

Všechny tuzemské banky vykazují vynikající výsledky co se finančního zdraví týče. Poslední banka v ČR zkrachovala v roce 2003. Equa bank již přes 2 roky nabízí nejvýhodnější podmínky pro vedení běžného účtu. Nikdo z konkurence tuto nabídku doposud nedorovnal (vše zdarma a bez podmínek). Na spořícím účtu nabízí Equa na dnešní poměry vysoký úrok 0,8% do 200 000 Kč.