Exekuce mi zablokovala účet a nemám peníze na splácení - co dělat, když jsem bez finančních rezerv?

Dobrý den, dnes mi byl zablokován účet věřitelem, u kterého mám exekuci od minulého roku. Pokoušela jsem se s ním dohodnout na splátkovém kalendáři, ale bohužel částku, kterou si představuje na splácení, mu nemohu měsíčně vyplácet. Moje měsíční mzda je malá, kolem cca 9 600 Kč čistého a z toho jsou strhávány 2 exekuce, tudíž mi zbude něco kolem 8 000 Kč po strhnutí, zaplatím nájem a zbude mi cca 3 000 Kč na jídlo a ostatní. Výplata mzdy na účet je teď novinkou ve firmě, kde pracuji, dříve to bylo složenkou. Nikoho známého nemám, komu bych mohla posílat mzdu na účet. Zaměstnání mám, ale jelikož jsem osobou zdravotně znevýhodněnou, pracovní doba je kratší než 8 hodin denně a nalezení této práce už tak bylo obtížné. Jaký teď bude postup? Vím, že mám nárok na 2x násobek životního minima, ale z toho vyžiji na měsíc. Jak dlouho mi může exekutor blokovat účet a co mám dělat já, když nemám žádné peníze našetřené v hotovosti a další brigáda nepřipadá v úvahu z hlediska mého zdrav. omezení. Děkuji

Dobrý den,

exekutor Vám může blokovat běžný účet až do momentu ukončení exekuce (výplatu tak raději řešte v hotovosti či složenkou). Nemůžete-li zvýšit své příjmy a je-li splácení dluhů nad Vaše síly, můžete požádat o osobní bankrot (jste-li schopna měsíčně splácet min. 2 200 Kč).