Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #7567, Založení účtu online

Moneta Money Bank odmítla založit můj účet po vyplnění online smlouvy - Jak řešit tuto situaci?

25.9.2019 Banka

Dobrý den, chci změnit banku. Nechal jsem se nalákat na možnost uzavření online smlouvy aplikací Smart Banka od Monety. Vyplnil jsem vše požadované, včetně fotografií OP a ŘP, jak je v aplikaci požadováno (to je běžné?) a elektronicky podepsal smlouvu. Měl jsem čekat na SMS s přístupem na účet. SMS nedorazila a po 5-ti hodinách volám na hotline. Pán mně řekl, že vznikl problém, že jejich systém vyhodnotil dodané informace za vadné, že je ale viděl a že jsou v pořádku, že netuší proč, ale že účet založen nebyl, nebude a smlouva je neplatná. Prý si můžu zítra udělat novou smlouvu. To už ale nemám zájem. Požadoval jsem vymazat všechny moje osobní údaje (které jsem jim elektronicky poslal), to prý bohužel nejde. Takže asi si budu stěžovat na ÚOOÚ, nebo nějaká lepší rada, jak tuto situaci řešit? Hlavně Moneta Money Bank už ne. Děkuji.

Dobrý den,

při založení účtu online na dálku mohou být vyžadovány všechny Vámi zmíněné údaje (včetně fotky v reálném čase), aby se co možná nejvíce zamezilo podvodům s odcizenými doklady. Nevyhovuje-li Vám tento přístup, není nic snazšího než si založit účet klasicky na nejbližší pobočce. Bohužel Moneta Money Bank trpí technickými obtížemi při zakládání účtů na dálku, kdy je velké množství žadatelů bezdůvodně zamítnuto (a musí to zkoušet později znovu nebo se dostavit osobně na pobočku). Osobní údaje ze zamítnutých žádostí jsou skladovány v databázi banky na základě Vámi uděleného souhlasu se zpracováním osobních údajů (který potvrzujete hned v prvním kroku žádosti).