Založení účtu pro odbory, Běžný účet

14.5.2018 Běžný účet

Dobrý den, při založení účtu pro odborovou organizaci u Fio banky mi bylo řečeno, že potřebují originál stanovy s razítkem ministerstva vnitra. Vysokoškolský odborový svaz mi tvrdí, že nic takového neexistuje a potřebné dokumenty si daná banka ověří a stáhne z veřejného rejstříku ve sbírce listin. Můžete mi prosím poradit, co vše budu k založení tohoto účtu potřebovat? A jaké dokumenty si mám připravit před návštěvou banky? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

Fio banka pro založení účtu vyžaduje:

1) Výpis z příslušné evidence dokládající existenci subjektu, ne starší než 6 měsíců, resp. originál či úředně ověřenou kopii stanov s razítkem ministerstva vnitra (výpis zůstane na pobočce v originále / ověřené kopii, stanovy budou vidimovány) včetně dokumentu dokládajícího IČ (např. stanovy, výpis z registru osob).

2) Zápis ze schůze, na které byl zvolen statutární orgán resp. funkcionář(i) spolku oprávnění jednat jménem spolku. Zápis musí obsahovat mimo jiné označení jednání, volbu konkrétních orgánů a funkcionářů, kteří byli zvoleni do orgánů spolku s uvedením, v jakém rozsahu jsou oprávněni jednat jménem spolku (tyto osoby musí být v zápise jednoznačně identifikovány, tj. jménem a příjmením, rodným číslem nebo datem narození a adresou trvalého bydliště).

3) V době podpisu smluvní dokumentace musí být na pobočce osobně přítomny osoby oprávněné jednat jménem spolku (dle stanov spolku).